Monitorowanie pozycji stron w wyszukiwarkach nigdy nie było tak proste - teraz masz możliwość ZA DARMO śledzić codziennie pozycję na swoim komputerze. Nowy rewolucyjny monitoring pozycji nie tylko dla google.pl

FAQ

Czy istnieje ryzyko że moje IP zostanie zbanowane przez wyszukiwarkę w której sprawdzam pozycje fraz?

Tak, w przeciwieństwie do www.seo-stat.pl, to użytkownik dba o to aby korzystając z aplikacji nie zostać zbanowanym przez wyszukiwarki. Mini udostępnia kilka opcji, które zmniejszają ryzyko banów. Można zwiększyć czas pomiędzy odpytaniami, zadaniami, zmniejszyć ilość zadań uruchomionych jednocześnie lub dodać serwery proxy które rozdzielą zapytania na wiele IP.

Dlaczego sprawdzając ten sam zestaw kilka razy pod rząd czasami mam różne pozycje fraz?

Jeśli użytkownik korzysta z wielu serwerów proxy, zapytania są równomiernie rozdzielone między te serwery. Skutkuje to tym że zapytanie może być kierowane do różnych DC wyszukiwarek ze względu na lokalizacje serwerów proxy. Nie wszystkie DC wyszukiwarek mają zsynchronizowane dane. Problem pojawia się bardzo często jeśli pozycja strony na daną frazę nie jest jeszcze "stabilna".

Dlaczego często występują błędy komunikacji?

Jeśli uruchamiasz wiele zadań jednocześnie, wiele rządań jednorazowo jest wysyłanych do wyszukiwarek. Aby rządanie zakończyło się prawidłowo, strona musi zostać pobrana w określonym czasie (ustawienia). Standardowo jest to 20 s. Błędy występują jeśli posiadasz niewystarczającą przepustowość łącza internetowego lub Twoje serwery proxy nie odpowiedzą w tym czasie.

Dlaczego aplikacja nie uruchamia się mimo że posiadam .Net Framework 3.5 SP1 ?

Sprawdź jaką wersję systemu operacyjnego posiadasz i ściągnij odpowiednią wersję aplikacji - x86 (32-bit) x64 (64bit).

Czy będzie wersja dla Linuxa?

Nie

Czy jest możliwość monitorowania innych wyszukiwarek niż Google.pl i Google.com?

Tak, dowolne Google, NetSprint.pl, Yahoo.com, Yandex.ru, Onet.pl, Bing.com i pochodne. Ustawienia co do wyszukiwarek w zakładce Ustawienia -> Wyszukiwarki.

Dlaczego NetSprint.pl, Yahoo.com blokuje moje IP tak szybko?

Sprawdzając pozycje dla wyszukiwarki NetSprint.pl lub Yahoo.com należy wydłużyć przerwy między odpytaniami i nie uruchamiać więcej niż 1 zadania na raz. Wskazane jest aby dodać dodatkowe serwery proxy. Wyszukiwarki te są bardziej rygorystyczne co do ilości odpytań z jednego IP w porównaniu do Google.

Dlaczego nie działa uruchamianie harmonogramów, mimo że wszystko jest ustawione?

W chwili obencnej uruchamianie zadań "co jakiś czas" działa tylko wtedy kiedy program jest uruchomiony. Ustawienie harmonogramu dla zadania spowoduje uruchomienie tego zadania natychmiast po uruchomieniu aplikacji.

Dostałem w promocji licencję PREMIUM, która niedawno wygasła. Program się nie uruchamia, co mam zrobić?

Należy zarejestrować ponownie aplikację z kluczem licencji publicznej:

1111-2222-3333-4444-5555

"Do ponownego pobrania" - bardzo częsty komunikat, dlaczego?

Komunikat pojawia się w kilku sytuacjach, najczęstrze poniżej:

  • błąd komunikacji w momencie pobrania wyników dla frazy
  • ban tymczasowy Twojego IP, lub proxy

W przypadku drugiej sytuacji, trzeba będzie zaczekać do odblokowania IP (zazwyczaj parę godzin) lub dodać kolejne proxy przez które będzie można odpytywać wyszukiwarki. Dla pierwszej opcji, wystarczy zmniejszyć ilość zadań uruchomionych jednocześnie. Problem może się także powtarzać w przypadku zbyt wolnego łącza internetowego.

Jak mogę przejść na nową wersję Seo-Stat Mini?

Odinstaluj starą wersję Seo-Stat Mini, pobierz nową ze strony: http://mini.seo-stat.pl/Pobieranie-Programu.aspx - odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego (x64, x86). Kopiowanie bazy nie jest konieczne ale proponujemy zrobienie kopii bezpieczeństwa. Nowa wersja Seo-Stat Mini wymaga instalacji .Net Framework 4.0.

Resetowanie licencji Seo-Stat Mini

Aby przeinstalować program z używanym numerem licencji na inny komputer, należy najpierw daną licencję zresetować za pomocą formularza: http://mini.seo-stat.pl/resetowanie-licencji-seo-stat-mini.aspx

Jak ustawić odkodowywanie captchy dla Antigate.com?

W polu Login wystarczy wpisać antigate key. Pole hasło pozostawiamy puste.