Monitorowanie pozycji stron w wyszukiwarkach nigdy nie było tak proste - teraz masz możliwość ZA DARMO śledzić codziennie pozycję na swoim komputerze. Nowy rewolucyjny monitoring pozycji nie tylko dla google.pl

Jak ustawić lokalizację dla wyszukiwarki

Obecnie wyszukiwarka Google może zwrócić różne wyniki w zależnośći od miejsca w którym się znajdujemy. Geolokalizacja jest dość uciążliwa gdyż nasze wyniki często będą inne niż u np. naszego klienta którego pozycjonujemy.

Przygotowaliśmy w Seo-Stat Mini opcję lokalizacji dla wyszukiwarki Google (wszystkie rodzaje). Opcja ta jest dostępna dla licencji PREMIUM.

Aby ustawić lokalizację, przechodzimy do ustawień wyszukiwarki i w polu Lokalizacja wpisujemy nazwę miasta lub kraj (np. Warszawa, Polska). Ważne jest aby dla odpowiedniej wyszukiwarki, wpisać lokalizację w języku danego kraju. Niestety ustawienia lokalizacji wymaga od aplikacji pewnej specyfiki działania co niestety zwiększa prawdopodobieństwo bana naszego adresu IP (lub IP pliku proxy). Aby zmniejszyć to ryzyko wystarczy ustawić reset sesji dla proxy co kilka lub kilkanaście odpytań. Wszystko jest widoczne na zrzutach poniżej: